Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Oro sausinimas

Aprašymas

Oro sausinimas - tai vandens garų kiekio ore sumažinimo procesas, taikant atitinkamus metodus. 
Oro sausintuvai – įrengimai, skirti drėgmės mažinimui ir pastoviam jos palaikymui patalpoje. Jie gali būti naudojami buityje, visuomeniniuose pastatuose, pramonėje taip pat net skalbyklose ar šaldymo kamerose.
Optimalus oro santykinis drėgmės lygis daugeliu atveju yra 50-60%, nepriklausomai kokia yra patalpos temperatūra. Tai yra rekomenduojamas drėgmės lygis, kurį nustatę higrostato pagalba sausintuvas veiks automatiškai ir neleis augti pelėsiui, sienų grybeliui, bakterijoms ir veistis vorams.
Oro sausintuvas pradeda veikti iš karto kai tik patalpos drėgmės lygis viršija prietaise nustatytą lygį (pvz. 50%), o tai reiškia, kad didžiąją dalį laiko prietaisas veiks tuo metu, kai patalpoje bus virš 50-60% drėgmės. 
 
Sausintuvų tipai:
  • Kompresoriniai
Oro sausintuvai, veikiantis kondensacijos principu, panašus į paprastus kondicionerius. Vandens garai, esantys ore, liečiasi su šaltu paviršiumi, tokiu būdu jie sutankėja ir atsiskiria nuo oro.  Tuo tarpu kondensatas nuteka į baką ar pašalinamas per drenažinį vamzdį.
Efektyvumas jų matuojamas prie +30C ir 80% drėgmės, o mažėjant temperatūrai atitinkamai mažėja efektuvumas.
 
  • Absorbciniai
Absorbciniai sausintuvai turi besisukantį diską iš desikanto (drėgmę sugeriančios medžiagos), oras pučiamas per diską ir desikantas sugeria drėgmę. Vėliau vienam taške diskas kaitinamas ir džiovinamas, o vanduo kondensuojamas į rezervuarą. Efektyvumas tokio sausintuvo nekinta priklausomai nuo temperatūros. Jie yra gerokai mažesni ir smarkiai efektyvesni. Taip pat išpučia apie 10oC šiltesnį orą. Veikia efektyviai ir tyliai.
 
 
Buitiniai oro sausintuvai naudojami buityje, tame tarpe ir vonioje, taip pat ofisuose, garažuose ir nedideliuose parduotuvėse. Jie turi būti nedideli, kompaktiški, o jų montavimui nereikia specialisto pagalbos. Buitiniai oro sausintuvai efektyviai palaiko drėgmės lygį patalpoje, dauguma modelių turi specialius oro valymo filtrus. Buitiniai oro sausintuvai gali per parą pašalinti iš oro daugiau nei 10-50 litrų vandens. Tokie prietaisai dažniausiai yra pakankamai mobilūs, todėl juos be didelių pastangų galima perkleti iš vienos patalpos į kitą.

Pramoniniai oro sausintuvai dažniausiai naudojami gamybinėse objektuose: skalbyklose, statybos aikštelėse, kur dažnai naudojamas betonas ir drėgnų sienų sausinimui. Pramoniniai oro sausintuvai išsiskiria aukštu našumu - kelių tūkstančių litrų vandens per parą, kas ledižia per trumpą laiką pasiekti norimą rezultatą. Taip pat jie yra labiau patikimi ir gali atlaikyti minusinę temperatūrą. Tokie prietaisai gali ilga laiką veikti be perstojimo.
 Šioje kategorijoje nėra prekių.