Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūros) parama neefektyvių biokuro katilų keitimui

 • APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūros) parama neefektyvių biokuro katilų keitimui

  APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūros) parama neefektyvių biokuro katilų keitimui


  2019 metais sėkmingai vyko paramos teikimas Lietuvos gyventojams, kurie suskubo pasinaudoti parama neefektyvių biokuro katilų keitimui. Gera naujiena nespėjusiems pasinaudoti šia proga, jog nuo 2020 m. sausio mėnesio 2 dienos bus vėl teikiama APVA (Aplinkos projektų valdymo agentūros) parama neefektyvių biokuro katilų keitimui ir prasidės kvietimai teikti registracijos formas, norint gauti Europos Sąjungos paramą, adminstruojamą per APVA, senų katilų keitimui. Daugiau informacijos galite rasti:


  https://www.apva.lt/norite-pasikeisti-biokuro-katila/
  https://www.esinvesticijos.lt/lt/dokumentai/katilu-keitimo-namu-ukiuose-islaidu-fiksuotojo-ikainio-nustatymo-tyrimas


  Visas PANASONIC šilumo siurblių oras - vanduo formas šioms registracijoms turime ir padėsime rekomendacijomis įrangos parinkimo klausimais, bei atsakysime į Jus dominančius klausimus tiek apie įrangą, atitinkančią programos reikalavimus, tiek apie programos reikalavimus ir praktinius žingsnius, įgalinančius pasinaudoti programa. Trumpa aktuali informacija pateikiama žemiau:


  Kokie reikalavimai fiziniams asmenims?
  • Fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties vieno arba dviejų butų namą arba sodų paskirties pastatą (sodo namą), kurio statyba teisės aktų nustatyta tvarka yra užbaigta ir pastatas yra įregistruotas VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre ne mažiau kaip 5 metus nuo kvietimo teikti Registracijos formas dienos, t. y. pastatas turi būti baigtas statyti ir įregistruotas iki 2014 m. (jei registracijos formą teiksite 2019 m.)
  • Naujai pastatytiems, statomiems namams parama nėra skiriama.


  Kokią įrangą turėjau naudoti, kad būčiau tinkamas pareiškėjas?
  • Pastate turėjo būti įdiegtas neefektyviai biomasę naudojantis katilas, t.y. šilumos gamybos įrenginys, tiekiantis šilumą į vandens pagrindu veikiančią šildymo sistemą, kad vienoje arba keliose uždarose erdvėse būtų pasiektas ir išlaikomas reikiamas patalpos temperatūros lygis;
  • Gali būti keičiama ir krosnis, jei ji šilumą tiekia į vandens pagrindu veikiančią šildymo sistemą;
  • Židiniai, krosnelės, dujiniai katilai ar pan. nėra tinkami įrenginiai ir jų keitimas nėra finansuojamas.


  Kokie įpareigojimai atsiranda gavus finansavimą?
  • 5 metus be APVA rašytinio sutikimo negali perleisti, parduoti, įkeisti turto ar kitokiu būdu suvaržyti daiktinių teisių į įrenginį;
  • Sudaryti sąlygas 
  APVA tikrinti, ar yra/veikia įranga per visą 5 metų laikotarpį.