Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Alternatyva centriniam šildymui, šilumos siurblys oras - vanduo

  • Alternatyva centriniam šildymui, šilumos siurblys oras - vanduo

    Jau gana sunku įsivaizduoti tą laikotarpį, kuomet daugiabučių namų gyventojai šildė savo "kvadratinius metrus" savarankiškai: naudodamiesi dujų balionais, jau nekalbant apie "virykles" bei malkomis kūrenamas krosnis. Centrinis šildymas, kaip nauja šildymo alternatyva atsirado mūsų šalyje sovietmečiu. Kad gyventi didžiųjų miestų įvairiuose pastatuose būtų jaukiau, statomos specialios įmonės, kurios gamina elektros ir šiluminę energiją. Tai centralizuotos šiluminės elektrinės, kurių pagrindu kuriama centrinė šildymo sistema.

    Mūsų šalyje centralizuotas šildymas įjungiamas gan vėlai, atsižvelgiant į oro temperatūrą (o kartais tiesiog į kalendorių). Centrinėje ŠE reguliuojamas karšto vandens padavimas į centralizuoto šildymo vamzdžius. Toliau vanduo praeina per katilines, kur jau yra reguliuojamas atskirai kiekvienam namui, priklausomai nuo oro temperatūros. Įdomu tai, kad didelių pastatų plotams (ligoninėms, mokykloms ir t.t) reikia aukštos temperatūros, tam, kad pilnai sušildyti patalpas ir palaikyti jose optimalią temperatūrą. Gaunasi, kad atokiuose ir dideliuose pastatuose šildymo temperatūra būna optimali, o artimiausiuose namuose - tvankuma.

    Šios šildymo sistemos įgyvendinimas nelabai patiko mūsų visuomenei. Savaime aišku. Juk nebuvo suteikta savireguliacijos galimybė. Ypač tai liečia senesnių modelių centrinio šildymo sistemas. Geriausiu atveju, jūsų bute gali būti įrengtas rankinis vožtuvas, kuris paprastai demonstruojamas, bet nėra tinkamas, dažniausiai su nutekėjimais ir pastoviais gedimais. Be to, visa sistema praktiškai beveik nėra reguliuojama ir todėl įvykus gedimui linijoje, per visą remonto laikotarpį visas miesto rajonas liks be šilumos.

                                                      Vaizdo rezultatas pagal užklausą „panasonic heat pump“

    Centrinė šildymo sistema neatsižvelgia į žmonių šilumos poreikius. Atšalus orams daugelyje apatinių aukštų būna tiesiog nepakeliamai karšta, o viršutiniuose aukštuose - šalta. Jūs tikriausiai pastebėjote, kad centrinių šildymo sistemų radiatoriai (ypač sausio ir vasario mėnesiais) labai įkaista ir būna karšti. Oras mūsų butuose visiškai išsausėja, gėlės vysta, o kvėpuoti darosi visiškai neįmanoma. Jei atidarote langą arba orlaidę, į butą įsigauna ledinis šaltis - paaiškėja, kad lango negalima atidaryti, o uždarius jį nėra kuo kvėpuoti. Gaunasi kažkoks užburtas ratas.

    Siekiant iki minimumo sumažinti investavimo kaštus ir šildymo sistemos eksploatacijos sąnaudas, jau namų statybos metu reikia pasirūpinti teisinga jų izoliacija. Languose reikėtų įrengti žaliuzes, o tradicinę ventiliaciją  pakeisti mechanine rekuperacine beortakine vėdinimo sistema, šildinti sienas ir lubas.

    Centrinis šildymas yra vienas iš brangiausių namų šildymo sistemų. Ir būtent nuo mūsų  pasirinkimo priklauso tolesnės jo priežiūros išlaidos ir naudojimas. Taigi pirmiausia turėtumėte pasirinkti šildymo tipą, o tada pasinaudoti patyrusių specialistų pagalba. Jeigu tik kreipti dėmesį į žemas eksploatacijos sąnaudas, kuro pasirinkimas būtų kuo paprasčiausias - anglys, mediena, kai kuriais atvejais elektros energija. 

                                       Vaizdo rezultatas pagal užklausą „panasonic heat pump“

    Daugelis žmonių susiduria su dilema, ką pasirinkti. Sunku iš tiesų prognozuoti, kaip ateityje kis kuro kainos. Kai kurios ženkliai augs. Vis didesnę paklausą turi atsinaujinančių šaltinių energija.

    ŠILUMOS SIURBLIAI be problemų gali apšildyti namą ir paruošti karštą vandenį.

    Šilumos siurblys "oras-vanduo" - šildymo sistema, kuri naudoja savo veiklai atsinaujinančius energijos šaltinius iš supančios mus aplinkos. Šilumos siurblys perduoda šilumą iš aplinkos oro šildomam objektui, naudojant perdirbimo principą - pakartotinai panaudoja šilumą ( darbo metu įrenginys perdirbtą šilumą neatiduoda į aplinką, o naudoją ją dar kartą). Reikėtų žinoti, kad šilumos siurblys "oras - vanduo" gali sumažinti mėnesines komunalines paslaugas už šildymą ir karštą vandenį net kelis kartus. Be to jūs automatiškai gaunate kondicionierių, kuris vėsins jūsų namus karštomis vasaros dienomis,  dirbdamas atbuliniu principu, imdamas šilumą iš patalpos ir atiduodamas ją aplinkai.


    Straipsnio šaltinis www.statybajums.lt