Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Skirtingi šildymo būdai. Kurį pasirinkti ?

  • Skirtingi šildymo būdai. Kurį pasirinkti ?

    Klausimas, su kuriuo susiduria kiekvienas individualaus namo savininkas – kaip šildyti savo būstą?

    Pradėkime nuo tradicijų. Namas turėtų būti iš plytų ar medienos. Ir turėtų būti šildomas dujomis arba malkomis. Tai aksioma, užprogramuota mumyse nuo vaikystės. Ir būten todėl mes taip nepasitikime naujovėmis. Mokslas ir technologijos šiais laikais vystosi labai greitai, o sąmonė yra inertiška ir nepriima naujų idėjų ir technologijų, nors ir kokios jos bebūtų pažangios ir naudingos. Taigi, mediena ar dujos? Malkos - pigus kuras, turintis vieną trūkumą: ,,rankinis valdymas'' ir būtinybė šildyti kiekvieną dieną. Todėl mes pradedame galvoti apie dujas. O jei dar dujotiekis eina šalia, niekas tuomet net neatsižvelgia į kitas alternatyvas. Bet ar tikrai pasiteisina dujos, ar tai tik iliuzija? Pasiaiškinkime:

    Kai atveda dujas, nuo įvado reikia jas atsivesti iki namo, tada pasistatyti katilą, išvedžioti po viso namo radiatorius, šildymo vamzdžius. Už įrangą gali tekti sumokėti nemenką sumą, neskaitant montavimo darbų. Taip pat ne ką mažiau svarbus rodiklis – investicijų atsipirkimas. Jį apibrėžti gan sudėtinga, jei sistema įrengiama naujai, tačiau jei sugalvojama seną dujų katilą pakeisti nauju, kondensaciniu katilu, kuris kainuoja beveik dvigubai, tai ši investicija atsiperka apytiksliai per 6–7 metus.

    Tad viską susumavus, pamatome šildymo dujomis trūkumus:

    • pagal dabar galiojančias dujų kainas – tai vienas brangiausių šildymo būdų (dujų kainos nustatomos be konkurencijos);
    • privalomas dujotiekio projektas;
    • dujotiekio įrengimui galioja atitinkami reikalavimai.

    Bet tiems, kurie vis dar ieškote alternatyvos yra ir trečias variantas: tai ŠILUMOS SIURBLIAI, naudojantys energiją iš dirvožemio, saulės, gruntinio vandens ar oro. Jie geriausia tinka, norint sutaupyti šildymui skiriamas išlaidas ir gaminti šilumą tausojant aplinką.

    Šildymo sistemą oras - vanduo rekomenduojama įrengti standartinio išplanavimo su daug atskirtų erdvių namuose ar butuose, nes ji gali šildyti daug patalpų vienu metu. Norint sumažinti eksploatacijos kaštus reikėtų namą gerai apšiltinti, sudėti šildomas grindis. Tuomet būtų minimalūs šilumos praradimo nuostoliai.

    Šilumos siurblys oras–vanduo yra įrenginys, panašus į oro kondicionierių ar namų šaldytuvą.  Sistema išgauna šilumą iš šalto oro. Daug kas priklauso nuo oro temperatūros: kuo mažesnis skirtumas tarp lauko oro ir pastato vidaus oro temperatūrų – tuo geriau ir efektyviau veikia siurblys.

    Šilumos siurblys veikia atvirkštiniu principu: perneša šilumą atgal t.y.nuo mažiau sušilusių kūnų prie daugiau sušilusių. Aušinamas lauko oras, o šiluma, gauta kaip aušinimo proceso produktas, perduodama per šilumokaitį skysčiu, kuris panaudojamas patalpos ar vandens šildymui. Taip uždaras freono ciklas vyksta esant tam tikrai temperatūrai ir slėgiui.

    Didžiausias šių siurblių privalumas - efektyvumas ir kaina. Palyginus šilumos siurblių oras-vanduo investicinius kaštus su kitomis šilumos siurblių rūšimis - tai būtų pigiausias sprendimas.

    Šilumos sistemos oras - vanduo privalumai:

    • greitas montavimas;
    • vasarą siurblį galima naudoti kaip vėsinimo įrangą;
    • nedidelės investicijos;
    • kompaktiška įranga.

    Oras kaip šilumos šaltinis nieko nekainuoja ir gali būti panaudotas be specialių leidimų ir didelių išlaidų statyboms.

    Šilumos siurbliai oras-vanduo pakankamai efektyvūs. Nežiūrint į tai, kokio ploto namas, gali būti jame pagrindiniu ir vieninteliu šilumos šaltiniu. Taip pat oras-vanduo sistemą nesudėtinga integruoti ir į jau esamą dujinę, skystojo ar kietojo kuro šildymo sistemą.



    Straipsnio šaltinis www.statybajums.lt