Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Ekošildymas

Aprašymas

Šiuolaikiniai statomi namai yra gerai izoliuoti, todėl reikalauja vis mažiau energijos ir tampa neefektyvu investuoti į brangias dešimtmečiais neatsiperkančias šildymo sistemas. Tuo tarpu ekošildymas su mažomis investicijomis, greitu atsiperkamumu, ekonomišku išlaikymu ir savo efektyvumu sparčiai populiarėja tiek Vakaruose, tiek Lietuvoje.

Ekošildymas yra tiesioginis elektrinis šildymas, tačiau skiriasi nuo tradicinio elektrinio šildymo tuo, kad kaitinimo sistemoje naudojami kaitinimo elemenetai nėra įprasti tenai ar variniai kabeliai, o yra iš anglies pluošto, kas užtikrina daug geresnį efektyvumą – mažesnes sąnaudas, o dėl zemos įkaitimo temperaturos užtikrina puikų mikroklimatą patalpoje (nedegina deguonies, nesausina oro, mažiau keliamos dulkės). Ekošildymas gali būti pagrindinė arba papildoma būsto ar biuro apšildymo sistema.  Pritaikymo būdai:  Pagrindinis namų, butų ir biurų šildymas. Naudojami anglies pluošto grindinio šildymo kilimėliai, natūralaus šildymo plokštės, akumuliaciniai radiatoriai, lubinė anglies pluošto plėvelė.  Papildomas namų, butų ir biurų šildymas. Pagal poreikį atskiroms zonoms pašildyti (2-4  laipsniais) naudojamos natūralaus šildymo plokštės, grindinė anglies pluošto plėvelė, postaliniai šildytuvai, mobilios grindų šildymo platformos, mobilūs infrašildytuvai.  Pagrindinis ar papildomas vonios kambario šildymas. Naudojamos natūralaus šildymo plokštės, anglies pluošto grindinio šildymo tinkleliai, infragyvatukai – rankšluočių džiovintuvai.    Ekošildymo sistema šilumą atiduoti gali tiek konvekciniu, tiek spinduliniu būdu. Tai priklauso nuo to, kokį šildymo būdą pasirenkama – grindinį, sieninį ar lubinį.
  Šildant grindis, yra naudojami  „Genius Carbon“ anglies pluošto kilimėliai arba tinkleliai. Pasirinkus sieninį šildymą naudojamos anglies pluoštu šildomos gipso plaušo plokštės, akumuliaciniai radiatoriai arba natūralaus akmens radiatoriai. Naudojant lubinį šildymą yra naudojamos natūralaus šildymo plokštės arba už gipskartonio montuojama anglies pluošto plėvelė. Dažniausiai name,bute ar biure iš išvardintų, yra kombinuojami du būdai.
 
Ekošildymo sistemos pakanka būstui apšildyti, tačiau ją galima derinti ir su, pavyzdžiui, kietojo kuro krosnelėmis. Skandinavijoje populiaru pirmąjį aukštą šildyti krosnele kombinuojant su elektriniu šildymu, o antrajį tik elektra. Tai padeda papildomai sutaupyti. Jeigu krosnelė pirmajame aukšte yra nekūrenama, ekošildymas automatiškai pradeda šildyti ir pirmajame aukšte esančias patalpas. Tokiu būdu išvengiama temperatūros svyravimų.
 
Palyginti su kitomis šildymo sistemomis, investicijos į ekošildymą yra 2–4 kartus mažesnės, nes įrenginiai yra sąlyginai nebrangūs. Tokiai sistemai nereikalinga atskira patalpa (katilinė) ar kaminas, dėl to dar sumažėja pradinės išlaidos. Sistemai nereikalinga jokia priežiūra, todėl sistema labai tinka šiuolaikinaim žmogui, kuris netarnauja namams.
 
Nustatyta, kad ekošildymas nesausina oro ir šildydamas paviršius (pasirinkus infraraudonųjų spindulių plokštes, natūralaus akmens radiatorius) padeda išvengti pelėsio. Nekelia dulkių, mažina alergijos simptomus.
 
Pradinės investicijos kaina:
100m2 naujos statybos šiuolaikinėse patalpose įsirengti ekošildymo sistemą kainuos nuo 1500eu. Priklausomai, nuo to kokė šildymo būdą pasirenkama – grindinį, sieninį ar lubinį.

Šioje kategorijoje nėra prekių.